Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
صفحه نخست

  • عضویت

ما مردم کوهستان هستیم

استعدادیابی

شناسایی افراد مستعد

افراد بسیاری هستند که استعداد خوبی در ورزش دارند اما همچنان مخفی مانده و کشف نشده است اما ما به شما کمک میکنیم تا استعداد ورزشی خود را کشف کنید
ادامه مطلب...

اخبار محیط زیست

تازه های طبیعت

جدیدترین اخبار تخصصی حوزه محیط زیست را در سایت ما دنبال کنید و مشروح تازه ترین یافته های علمی را از ما بخواهید
ادامه مطلب...

فایل GPS مسیرها

فایل راهنمای مسیرها

میتوانید فایل GPS مسیرها را در سایت ملاحظه کرده و برای استفاده های بعدی دانلود و ذخیره کنید و در سفرهایتان از آنها استفاده کنید
ادامه مطلب...

تقویم فصل

تقویم اتفاقات فصل

لیست کامل برنامه ها و سفرهای هر فصل را با جزئیات آن میتوانید در این بخش ملاحظه کرده و در صورت تمایل در برنامه ها شرکت نمائید
ادامه مطلب...

لوگوی گروه کوه نوردی برزین مهر

گزارش برنامه صعود به قله آزاد کوه

 

نام‌آزاد کوه که می آید و لقب زیبایش یعنی "شاهزاده ی گردن کج "ناخود آگاه اشتیاقی وصف ناشدنی تو را فرا می گیرد.

و بال میگشایی برای دیدارش....

 

در ادامه برنامه های تابستان باشگاه برزین مهر در روزهای ۷ و ۸ تیر ماه با ۱۱ نفر از همنوردان ساعت ۷ صبح روز جمعه هفتم تیر به سوی منطقه زیبای یوش زادگاه شاعر صاحب سبک "نیما یوشیج" با سه ماشین شخصی به راه می افتیم..

ترافیک همیشگی جاده چالوس که  جزء جدایی ناپذیر زندگی مردم تهران و کرج شده است برنامه را ۴ ساعت به تاخیر می اندازد اما شوق دیدار یار اجازه غلبه خستگی بر اراده ی دوستان را نمی دهد و ساعت ۱۴  به روستای کلاک بالا می رسیم.

بعد از پارک اتومبیل ها به آرامی در کوچه باغ های روستا و سپس از میان باغ های سرسبز به سمت دره منتهی به قله به مسیر خود ادامه می دهیم و نیم ساعتی نیز زیر سایه درختی زیبا به صرف ناهار اتراق می کنیم.

سپس در کنار رودخانه ای خروشان که حاصل آب شدن یخچال ها و چشمه ساران این منطقه ی زیباست به راه خود ادامه می دهیم.

خستگی راه و کمی گرمای هوا گامهایمان را کند کرده است ولی با اشتیاق و همت دوستان ساعت ۱۸ به محل کمپ رسیده و در کنار رودخانه ای زیبا چادرهای رنگارنگ برپا می شود.

چند ساعتی با دوستان به معاشرت و صرف چای و غذا می گذرانیم و با تاریک شدن هوا به چادرها رفته خود را برای صعودی زیبا آماده می کنیم.

صدای آب سکوت شب را در هم می شکند و آسمانی پر از ستاره نوید صبحی زیبا و هوایی مطبوع را می دهد.

قرار بر این می شود که ۵ نفر از همنوردان با تصمیم خود در چادر ها مانده استراحت کنند و گروهی ۶ نفره به سمت قله حرکت کنند.

ساعت ۳ صبح بعد از خوابی شیرین بیدار می شویم و خود را برای دیدار معشوق مهیا می سازیم...

طبق قرار قبلی ساعت ۴ پیمایش را به آرامی شروع کرده و با روشن کردن چراغ پیشانی از کنار چادرهای برپا شده ی کوهنوردان منطقه به آرامی گذشته و با همراهی نسیم خنک صبحگاهی به مسیر ادامه می دهیم.

ساعت ۵:۱۵ به ابتدای پاکوب منتهی به قله و گردنه چورن می رسیم.

طلوع خورشید از یک طرف و نمای قله ی دماوند این غول سپید پای در بند از طرفی دیگر چنان شوری را در میان جمع بر می افکند که نیم ساعتی را در آنجا نشسته غرق در این مناظر زیبا می شویم.

با خوردن صبحانه و چایی به آرامی به سمت قله به راه می افتیم.

همه دوستان پشت سر هم و باریتمی ملایم و مستمر و همراهی بادی نسبتا سرد ساعت ۷:۳۰ صبح پای در ارتفاع ۴۳۷۰ متری گذاشته  و بوسه بر سنگ های این چکاد سر برافراشته می زنیم و بازار عکس های یادگاری و تبریک بابت صعود گرم می شود.

بعد از نیم ساعت توقف در قله وقت خداحافظی فرا می رسد و این جدایی نیز مثل تمام جدایی ها کمی حزن انگیز است، اما چه می شود کرد...

با آرزوی دیداری دوباره به سمپ کمپ و دوستانمان به راه می افتیم و ساعت ۱۰ صبح با استقبال همنوردان و پذیرایی پر از عشق و محبتشان به کنار چادرها می رسیم.

بعد از کمی استراحت چادرهایمان را جمع کرده به سمت روستا حرکت می کنیم.

در مسیر برای صرف ناهار نیم ساعتی توقف می کنیم و سپس به راه خود ادامه می دهیم.

به لطف ایزد منان همگی صحیح و سلامت پس از تعویض لباس ها و زدودن غبار راه از سر و صورت برای برگشت آماده می شویم.

این صعود هم به پایان می رسد و حاصلش آشنایی با دوستانی جان است که هرکدام خاطره ای زیبا در ذهنمان از خود بر جای می گذارند که بعد از وداع دلتنگشان می شویم.

این صعود را تقدیم می کنیم به روح برادر بزرگوار آقای آئینه وند و عموی بابک عزیز که به تازگی دیدار حق را لبیک گفتند و همچنین به تمامی برزین مهری های عزیز که جای تک تکشان خالی بود.

ودر پایان به بهانه دیدار از دیار نیما یوشیج...برای تو ای( همنورد)

 

"تو را من چشم در راهم"

تو را من چشم در راهم شباهنگام

که می گیرند در شاخ ِ "تلاجن"سایه ها رنگ ِ سیاهی

وَزان دلخستگانت راست اندوهی فراهم

تو را من چشم در راهم

**

شباهنگام که بر جا درّه ها چون مُرده ماران خفتگانند

در آن نوبت که بندد دست ِ نیلوفر به پای سرو ِ کوهی دام

گرَم یاد آوری یا نه،من از یادت نمی کاهم

تو را من چشم در راهم

"

بارکد برزین مهر

بارکد برزین مهر

سخن مدیرعامل

با عنایت پروردگار منان و با وجود قلبی سرشار از عشق به طبیعت و کوهستان بر آن شدیم که با توجه به پتانسیل بالای استان البرز در داشتن کوههای زیبا, طبیعت بکر, دیواره های بین المللی و جوانان مستعد, فعالیتی را در این زمینه آغاز کنیم که منجر به تاسیس باشگاه برزین مهر گردید.

در این راستا چند تن از پیشکسوتان و مربیان و جوانان پرشور و آگاه به علم روز کوهنوردی در کنار هم گرد آمده ایم تا در راه اعتلای این ورزش در استان البرز و شهر کرج قدم برداریم.

در این راه دست تمامی ورزشکاران، استادان , مربیان,  همنوردان و پیشکسوتان را به مهر می فشاریم و امیدواریم همه دست در دست هم جامعه ای سالم و سرشار از نیکی ها داشته باشیم.

خبرنامه ایمیلی

برای اشتراک در خبرنامه ایمیلی برزین مهر آدرس ایمیل خود را وارد نمائید: